Biuro handlowe Fenix
             

OKNA I DRZWI PCV
  ::: Oferta okien
  ::: Okna bluEvolution
  ::: Okna Brügmann
  ::: Okna Deceuninck
  ::: Okna Knipping
  ::: Okna Rehau
  ::: Okna Salamander
  ::: Okna Schüco
  ::: Okna VEKA
  
  ::: Dodatki do okien
  ::: Szyby i wypełnienia
  
  ::: Drzwi wejściowe PCV
  ::: Drzwi przesuwne PCV
  
OKNA I DRZWI ALUMINIOWE
OGRODY ZIMOWE
WIATROŁAPY
ALUMINIOWE
DASZKI
ROLETY
ZEWNĘTRZNE
ROLETKI MATERIAŁOWE
MOSKITIERY
BRAMY GARAŻOWE
DRZWI WEJŚCIOWE WIKĘD
PARAPETY WEWNĘTRZNE
PARAPETY ZEWNĘTRZNE
I OBLACHOWANIA
CIEPŁY PARAPET
KONTAKT


Firma Godna Zaufania

BEZPŁATNY POMIAR
I WYCENA OKIEN!

MOŻLIWOŚĆ
NEGOCJACJI CEN!

  Punkt handlowy:
  Knurów, ul. Wolności 83a

  Punkt czynny od
  poniedziałku do piątku
  w godzinach:
9:00 - 17:00

  Kontakt:
  telefon stacjonarny  32 336 20 87
  telefon komórkowy 1  +48 694 436 361
  telefon komórkowy 2  +48 535 89 89 86

    biuro@oknafenix.pl

  TEREN DZIAŁANIA:
  Knurów, Gliwice, Bytom,
  Zabrze, Rybnik,
  Czerwionka - Leszczyny
  i okoliczne miejscowości
  
Wysyłam z SenditDrzwi przesuwne PCV

Tarasowe lub balkonowe drzwi przesuwne zapewniają nie tylko wysoki komfort użytkowania, ale także wyjątkowe możliwości aranżacji przestrzeni. Zastosowanie dużych ruchomych przeszkleń pozwala uzyskać efekt otwartej architektury, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa, doskonałej termoizolacji i szczelności. Dzięki szerokiemu spectrum możliwości funkcji przesuwania skrzydeł niepotrzebne staje się myślenie o ograniczonym miejscu w pomieszczeniu, które pojawia się przy klasycznych oknach lub drzwiach. Możemy wyróżnić dwa różne systemy drzwi przesuwnych:

1. System uchylno-przesuwny

System ten łączy standarowe profile okienne ze spacjalnymi okuciami do drzwi przesuwnych. Maksymalna szerokość pojedynczego skrzydła wynosi ok 150 cm, skrzydło porusza się po specjalnej szynie montowanej do ramy drzwi.Zbliżenie na mechanizm drzwi uchylno-przesuwnych

Drzwi w tym systemie można wyposażyć w różne systemy okuć:
- okucie zwykłe (tańsze) – sterowanie zmiany funkcji skrzydła (zamknięcie, uchył, wypięcie i przesunięcie) następuje ręcznie
- okucie automatyczne (droższe) – sterowanie zmiany funkcji skrzydła (zamknięcie, uchył, wypięcie i przesunięcie) prowadzone jest za pomocą klamki; okucie to umożliwia wykonanie większych i cięższych skrzydeł niż okucie zwykłe.

GALERIA

   

   

   

2. System podnoszono-przesuwny HST

System HST daje całkowicie nowe możliwości w projektowaniu i kształtowaniu przestrzeni mieszkalnej. Te nowatorskie rozwiązania systemowe pozwalają na przeszklenie wielkich powierzchni wypełniając wnętrze światłem. Ogromne konstrukcje wraz z dobranymi odpowiednio okuciami przesuwają się z niemal niewyczuwalnym oporem i fantastyczną lekkością.

System jest zbudowany ze specjalnych, wzmocnionych profilów, poruszających się na rolkach po specjalnej prowadnicy. Dzięki temu szerokość pojedynczego skrzydła może dochodzić do 250 cm, a ciężar do 400 kg, co jest nieosiągalne w systemie uchylno-przesuwnym. Dodatkowo, w systemie HST wszystkie kwatery mogą być wyposażone w skrzydła ruchome.

Przekrój dolnej oraz górnej części drzwi HST

Drzwi typu HST mogą występować w wielu różnych układach skrzydeł ruchomych oraz części nieotwieranych. Różnorodność konstrukcji jest jedną z niezaprzeczalnych zalet tego rozwiązania. Tylko potrzeby funkcjonalne i wyobraźnia inwestora będą decydowały, czy w naszych drzwiach balkonowych otwierać będziemy niezależnie od siebie jedno, dwa czy aż cztery skrzydła.

Dzięki odpowiedniej kombinacji profili w części nadproża drzwi i w części progowej oraz specjalistycznym okuciom okiennym, skrzydła swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwają się względem siebie lub względem nieotwieranych części konstrukcji. Odpowiednia szczelność przestrzeni pomiędzy poruszającymi się skrzydłami drzwi HST w chwili gdy pozostają one w pozycji zamkniętej zapewniona jest przez specjalny układ nakładających się na siebie zaczepów wyposażonych w system uszczelek przylgowych.

GALERIA

     

     

     

     

     Paleta kolorów

Paleta kolorów drzwi przesuwnych PCV pokrywa się z paletami kolorów okien odpowiednich producentów.
            Strona wykorzystuje ciasteczka - nieszkodliwe zarówno dla użytkownika, jego danych i komputera pliki tekstowe.

Teraz 10 lat gwarancji producenta na okna Salamander i bluEvolution!